Zastosowania

Możliwości
Platformy Omni-Chatbot

Platforma Omni-Chatbot to nowoczesne narzędzie dedykowane dla firm oraz instytucji dbających o jakość komunikacji. 

Radykalne zwiększenie sprzedaży

OCP może wykonywać tysiące połączeń jednocześnie, weryfikując potrzeby klientów i filtrując tylko te kontakty, dla których wskazany jest kontakt ze strony handlowca. Co więcej każdy odwiedzający Twoją WWW może być zaangażowany w rozmowę, która finalizowana jest zebraniem danych kontaktowych, materiałów do oferty czy nawet przyjęciem zamówienia.

Weryfikaja leadów

Platforma OCP może zarówno obdzwaniać potencjalnych klientów oraz weryfikować ich potrzeby, jak i udzielać wstępnych informacji wszystkim zainteresowanym. W momencie wykrycia intencji o zamiarze zakupu – przełączy rozmowę do konsultana.

Umawianie spotkań

Dzięki robotyzacji tej czynności klienci maja dostęp do kalendarza 24 godziny na dobę prze 7 dni w tygodni. Nie oczekują już ani na połączenie, ani w kolejce na infolinii. Rezerwują terminy, zmieniają je lub anlulują. W pełni automatycznie.

Wsparcie sprzedaży

OCP prowadzi rozbudowane dialogi z klientami. Dzięki integracji z systemami wewnętrznymi – dostarcza aktualne informacje w trybie natychmiastowym.

Pozyskiwanie zgód

Przepisy ochrony danych osobowych rygorystycznie wymagają, by kontakty
Twojej organizacji następowały wyłącznie do osób, które wyraziły na to zgodę. Platforma posiada predefiniowane procesy do zbierania zgód na przetwarzania danych osobowych i zgód marketingowych w każdym wymaganym prawem wariancie. 

Identyfikacja i autoryzacja Klientów

Zapewnienie bezpieczeństwa dostępu do danych klienta i udzielanie informacji
personalizowanych wymaga wcześniejszej identyfikacji i autoryzacji użytkownika. Proces ten warto powierzyć Platformie, która zada
rozmówcy serię pytań i porówna odpowiedzi z wzorcem w bazie danych. OCP analizuje dane w postaci głosowej i tekstowej, ciągów numerycznych i alfanumerycznych.

Zmiana danych klientów w systemie

Zmiana adresu? A może tylko inny adres do korespondencji? Nowy numer telefonu lub adres poczty elektronicznej? Nie ma potrzeby angażować Twoich pracowników do takich czynności i zmuszać klienta do oczekiwania w kolejkach. OCP posiada predefiniowane algorytmy zmiany danych klienta. Mogą one zostać automatycznie przeprowadzone tekstowo lub głosowo przez dedykowanego bota, całkowicie bez udziału pracownika.

Akwizycja zamówień

Chcesz umożliwić składanie zamówień Twoim klientom w każdej chwili i w dowolnych okolicznościach? Dynamiczne zmiany liczby klientów w krótkim
czasie utrudniają Ci optymalne zaplanowanie pracy personelu? Platforma zbiera dane do zamówień w trybie 24/7 w trakcie rozmowy telefonicznej lub dialogu prowadzonego z poziomu komunikatora. Następnie dane w postaci pliku albo poprzez API umieści bezpośrednio w systemie CRM lub innym narzędziu przetwarzającym zamówienia.

Wewnętrzna baza wiedzy

Omnichannelowa platforma umożliwia przekazywanie informacji w różnych kanałach dogodnych dla percepcji klienta, bazując na dedykowanej bazie wiedzy. Przykładowo: voicebot, udzielając informacji głosowej, może zaproponować wysłanie na
nr rozmówcy SMS-a z linkiem do właściwej witryny webowej, pliku z grafiką, filmu instruktażowego itp. Analogicznie, chatbot może w trakcie dialogu wspomagać się grafiką i innymi multimediami przyjaznymi dla odbiorcy.

Zwiększanie satysfakcji klientów

W czasach kiedy satysfakcja klienta, który nie otrzyma natychmiast potrzebnej mu informacji lub wsparcia, gwałtownie spada – rola serwisu dostępnego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu jest nieoceniona. OCP może pomóc w utrzymaniu wysokiego poziomu satysfakcji poprzez bezzwłoczne odpowiadanie na wszelkie zapytania oraz błyskawiczne rozwiązywanie problemów użytkowników.

Inteligentny IVR

 Wybieranie tonowe po dodzwonieniu się na infolinię? Klienci tego nie lubią. Najczęściej wybierają opcję połączenia z konsultantem, któremu tłumaczą swój problem. Konsultant przełącza rozmowę do właściwej grupy lub departamentu. Jego praca generuje wyłącznie koszt zamiast rozwiązać problem. Platforma OCP sama zidentyfikuje intencje klienta i przekieruję rozmowę do właściwego działu, wprowadzając znaczne oszczędności na tym etapie obsługi.

Obsługa posprzedażna

Problem z logowaniem, utrata hasła, wartość ostatniej faktury, informacja o dacie końca umowy, numer rachunku bankowego do wpłaty – po te i dziesiątki innych informacji dzwonią klienci. OCP doskonale odpowiada na często zadawane pytania. Dzięki integracji z systemami wewnętrznymi Platforma zarówno udziela informacji, jak i wykonuje zaprogramowane operacje (np. odblokowanie konta, zmiana parametrów umowy, aktualizacja danych klienta itp.)

Ankiety oraz wywiady telefoniczne

OCP doskonale nadaje się do prowadzenia wywiadów marketingowych badających satysfakcję klientów lub ich potrzeby. Dane są zbierane do bazy danych i udostępniane pracownikom działu marketingu w postaci zagregowanej lub szczegółów z wybranych konwersacji.

Podniesienie efektywności działania pracowników

Motywacja i efektywność pracownika, który spędza większość czasu na nudnych, powtarzalnych czynnościach, dramatycznie spada. Udostępniając mu narzędzia odciążające go od wykonywania działań, które mogą podlegać robotyzacji, pracownik będą mógł podejmować bardziej motywujące wyzwania.

Windykacja należności

Platforma OCP kontaktuje się z klientami posiadającymi niezapłacone zobowiązania. Przypomina im o konieczności dokonania zapłaty oraz zbiera deklaracje płatności.

Autoryzacja klientów

Udzielanie informacji klientom często poprzedzone jest procesem autoryzacji i autentyfikacji. Nie ma żadnych ograniczeń, aby proces ten powierzyć Platformie. OCP zada rozmówcy serię pytań i porówna je z bazą danych.

Wsparcie HR

Udzielanie informacji na temat wolnych stanowisk pracy oraz prowadzenie wstępnych rozmów z kandydatami to kolejny obszar, w którym Platforma OCP  przynosi znaczne korzyści. Co więcej, Platforma wspiera pracowników, udzielając im odpowiedzi na często zadawane pytania z obszaru kadrowo-płacowego. Urlopy, zasiłki chorobowe, wnioski urlopowe, zaświadczenia o zarobkach, informacje z obszaru prawa pracy. 

Chatbot

Wirtualny doraca oparty na sztucznej inteligencji. Na stronie www funkcjonuje jako chatbot. Nowoczesne narzędzie zapewniające sprawną obsługę klienta.

Czytaj więcej
Voicebot

Optymalizuje komunikację głosową. Do zastosowania w obsłudze call center, ale do wykorzystania również w aplikacjach mobilnych i na stronach www.

Czytaj więcej
});