Voicebot

Możliwości voicebota

Voicebot oparty na sztucznej inteligencji ma szerokie możliwości zastosowania w obsłudze klienta. Może być zintegrowany z linią call center, ale również odnajduje się w aplikacjach mobilnych oraz na stronach internetowych. Voicebot bazujący na Platformie Omni-Chatbot może funkcjonować na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Asystent głosowy w call center

Jak działa voicebot?

Platforma Omni-Chatbot realizuje zadania związane z obsługą komunikacji głosowej w ruchu przychodzącym, jak i wychodzącym, dzięki wykorzystaniu systemu rozpoznawania mowy (ASR – Automatic Speech Recognition, STT – Speech To Text). Służy on do zmiany mowy ciągłej na tekst, który trafia do silnika przetwarzania języka (NLP – Natural Language Processing). Silnik generuje odpowiedź, która jest zamieniana na głos za pomocą syntezatora lub poprzez odegranie nagrań lektorskich.

Platforma może być zintegrowana z istniejącymi rozwiązaniami Call Center za pomocą specjalnego modułu IVR, który dodatkowo może pełnić funkcje przekierowywanie rozmów do wybranej grupy agentów, kiedy użytkownik będzie sobie życzył rozmowy z człowiekiem. Platforma Omni-Chatbot daje ogromne możliwości i pokazuje, że przyszłość w obsłudze klientów należy do voicebotów.

Schemat działania voicebota

Voicebot i jego możliwości

Asystent głosowy jak prawdziwy człowiek

Podstawową cechą odróżniającą Platformę OMNI-CHATBOT od innych rozwiązań jest możliwość prowadzenia dialogu z użytkownikiem z zastosowaniem kontekstu, aby wymiana informacji jak najbardziej przypominała rozmowę z człowiekiem. Jeżeli użytkownik zapoczątkuje rozmowę na określony temat (np. telefonu Samsung Galaxy J5), system uwzględni tę informację w dalszej części dialogu, np:

Użytkownik: Powiedz mi coś na temat telefonu Samsung Galaxy J5.
OMNI-CHATBOT: Telefon Samsung Galaxy J5 charakteryzuje się (…)
Użytkownik: W jakich kolorach jest dostępny?
OMNI-CHATBOT: Paleta kolorów telefonów Samsung Galaxy J5 obejmuje (…)

W powyższym przykładzie system „domyśla się”, iż chodzi o dostępne kolory telefonu Samsung Galaxy J5, mimo, że użytkownik nie mówi tego wprost, w oparciu o kontekst konwersacji.

Jak rozmawia voicebot

Dynamiczne tworzenie odpowiedzi oraz skrypty

Istotną dostępną funkcjonalnością Platformy jest możliwość dynamicznego generowania odpowiedzi voicebota w oparciu o dane pochodzące z zewnętrznych źródeł (np. systemów back-office). Jest to bardzo przydatna funkcjonalność dla faktów, których treści często się zmieniają (np. ceny, warunki dostaw, dostępne wersje produktu) lub są dynamiczne (np. saldo płatności, stan konta, parametry pracy urządzeń itp.).

Mechanizm skryptów umożliwia prowadzenie dialogu, który ma doprowadzić do określonego celu, np. zebrać określone informacje od użytkownika, aby wyświetlić odpowiedni fakt (odpowiedź) lub przekazać dane do określonego systemu.

Udzielanie odpowiedzi przez voicebot

Zastosowania voicebota

Asystent głosowy oparty na Platformie Omni-Chatbot znajduje liczne zastostosowania
w obsłudze klienta w kanale głosowym:

Identyfikacja klienta oraz usługi, której spraw dotyczy.

Autoryzacja klienta.

Informacja o kwocie faktury oraz terminie płatności.

Prolongata – przedłużenie terminu płatności.

Potwierdzenie zaksięgowania wpłaty w systemie.

Zdjęcie windykacyjnej blokady połączeń wychodzących.

Aktywacja oraz dezaktywacja pakietów danych, minut, SMS.

Umawianie spotkań oraz rezerwacje terminów.

Złoszenie uszkodzenia – system przeprowadza diagnostykę łącza.

Sprawdzanie statusu zgłoszenia.

Informacja o formie wysyłki faktury.

Windykacja zaległych należności.

Aktywacja oraz dezaktywacja roamingu.

Badanie satysfakcji klienta.

Weryfikacja leadów sprzedażowych.

Sprawdź kanał YouTube Stanusch Technologies

YouTube